Upravit stránku
papiry nad hlavu

Chcete začít den jinak, lépe? Krátké zamyšlení nad tím jak se (ne)nechat zasypat hromadou nadbytečných papíru.

Představte si... Jednou takhle ráno přijdete do práce. Stůl není vidět pod hromadou papírů, není si kam postavit ranní kávu, na oblíbenou koblihu uz ani nemyslite. Papíry pryč, rozhrnete je volnou rukou. Pár papírů popadá vedle stolu, několik kousků stačíte ještě zachytit. Po několikadenním trénovaní balancu dokonce zůstává všechno kafe v hrnku.

...Zóna K1 (rozumněj místo pro první ranní kávu) konečně uvolněna. Ale co s tím zbytkem stolu se spoustou nezařazených smluv, objednávek, nevyřízené pošty - nevypadají ty zalepené obálky lépe? Komín z časopisů a akčních letáků už sotva stojí. Na to ale není doopravdy čas. Teď se řeší to nejnutnější, papíry neutečou. Opět, jako dny předtím, je přeskládáte do úhlednější hromádky, vytovříte prostor pro klávesnici a začnete vyřizovat e-maily.

A teď ruku na srdce, byla to skutečně pouze představa?

OFFICE to go, alternativa bez nadbytečných papírů

A nyní úplně jinak! Ráno přijdete do práce. Na čistém stole hrnek kávy, kobliha, všechno to krásně voní. Usmějete se. Posadíte se do své židle, vychutnáte si kávu, pochutnáte si na koblize a začnete v klidu vyřizovat pracovní záležistii pro ten den. Vše má své místo - dokumenty jsou zařazené v šanonech, na stole jsou jen dosud nevyřízené záležitosti. Papírový komín taky zmizel - časopisy se zajímavým obsahem srovnané, propadlé akční letáky v tříděném odpadu. Konečně prostor pro vaše důležité věci.

A umíme toho ještě mohem více.