Upravit stránku
práce hotová během dovolené

Zadejte před dovolenou úkoly, které už dlouho odkládáte. Během dnů volna se práce udělá sama... a po návratu vás přivítají seřazené šanony, vyřízená pošta a hotová prezentace.

Delegování si lze vyzkoušet právě v době, kdy chystáte dny volna. Vyřešíte tak všechny otravné, rutinní nebo odkládané úkoly. Vaše práce tak bude odsýpat, ačkoliv se jí nevěnujete. Po dovolené se můžete pustit do práce, plní energie a s čistým štítem.

Co delegovat během své dovolené?

Jak začít? Přesným zadání a klidnějším období

Pokud nejste zvyklí delegovat práci, bylo by bláznivé vyrazit na měsíc pryč a vše svěřit asistence. Zrychlení z nuly na sto zkrátka nebude fungovat. Nejprve proto delegujte menší úkoly. Asistentce můžete vysvětlit osobně nebo po telefonu, co po ní chcete. Zbavíte se tak úkolů, které vás nebaví, jsou rutinní a nebo je dlouho odsouváte. První delegování zkuste na pár dní, ideálně během slabší sezóny. Osvědčuje se například prodloužený víkend v létě nebo období mezi vánočními svátky a Novým rokem.

Na těch několik dní udělejte jasný manuál. Případně můžete asistentce osobně ukázat, jak na daný úkol, kde co najde nebo také na co nesehnat. Pokud pracujete na dálku, tento návod jí sepište v bodech nebo ho zaznamenejte jako zvukovou nahrávku (bývá rychlejší než psaní). Pověřené osobě také dejte jasnou kompetenci a jasné instrukce. Ujasněte si, kterým lidem je potřeba odpovídat okamžitě, jaký typ nabídek odmítat, do jaké výše objednávky může rozhodovat asistentka nebo v jakých neodkladných případech vám může volat. Domluvte se také na tom, co očekáváte po návratu. Nestane se vám, že zadáte kompletní výrobu letáku a pomocník připravil pouze grafický návrh.

Těsně před dovolenou také zařiďte všechny potřebné přístupy, například na mail, redakční systém, Mailchimp, Google drive atd. Platí to také o fyzickém přístupu. Domluvte se, jak naložit s klíči od skříněk nebo kanceláře. Těsně před dovolenou pak přesměrujte hovory na číslo asistentky, což vyřídíte přes svého mobilního operátora.