Upravit stránku
externí asistentka zastoupí chybějícího zaměstnance

5 situací, kdy externí asistentka zastoupí vašeho chybějícího zaměstnance

Krátkodobá či dlouhodobá nemocenská. Předvánoční nárůst objednávek ve vašem e-shopu. Nebo vzrůstající počet zaměstnanců v karanténě. Situací, ve kterých vám externí asistentka může pomoci vykrýt právě chybějící pracovní sílu, teď stále přibývá. Je jen na vás, zda její služby využijete jen na pár dní či dlouhodobě!
6 tipů, jak dosáhnete rovnováhy mezi pracovním a osobním životem

5 tipů na last-minute dárek, který přinese radost i užitek

Do Vánoc zbývá pár posledních dní a vás chytá panika, že ještě nemáte všechny dárky? Máme tip na 5 vánočních dárků, které můžete v klidu objednat na poslední chvíli. Vyhněte se stresujícímu návalu lidí v obchodech a frontám na volné košíky. Nakupte pěkně pohodlně od pracovního stolu. S naším výběrem nešlápnete vedle a podpoříte své blízké na cestě ke spokojenějšímu a produktivnějšímu životu.
6 tipů, jak dosáhnete rovnováhy mezi pracovním a osobním životem

6 tipů, jak dosáhnete rovnováhy mezi pracovním a osobním životem

Neobětovat svému podnikání až moc. Najít si čas na sebe i na rodinu. Nepracovat o víkendech – to se snáze řekne, než udělá. Dnes často skloňovaný termín work-life balance upozorňuje na nutnost najít v životě tu správnou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Jak to ale máte udělat? Máme pro vás 6 univerzálních tipů, které můžete využít i v současné situaci.
Podporujeme český fotbal

Podporujeme český fotbal

Je nám velkou ctí, že jsme se mohli stát partnery české reprezentace, a spojit tak jméno a značku s fotbalovou reprezentací. Uvědomujeme si důležitost partnerství i to, v jak těžkých časech se nacházíme. Myslíme, že právě v dnešní době by se měl fotbal podpořit.
Multitasking, prokrastinace či syndrom vyhoření jsou s námi už dlouho!

Okénko do minulosti: Multitasking, prokrastinace či syndrom vyhoření jsou s námi už dlouho!

Práce sekretářky je náročná, odpovědná, někdy až vyčerpávající,“ upozorňuje učebnice pro sekretářky z 80. let minulého století, která nám byla inspirací pro další díl Okénka do minulosti. Radí, že sekretářka si má vytvořit příjemné pracovní prostředí a podmínky, které uleví jejímu nervovému systému. Jak? Pár archivních tipů, které určitě využijete i v dnešní době, se dozvíte v novém článku.
Odcházejte z práce s čistým stolem a čistou hlavou

Odcházejte z práce s čistým stolem a čistou hlavou

Mít čistý stůl neboli mít všechno hotovo. A z práce chodit každý den domů s klidem na duši, že jste vše stihli. Ať už jde o odpovědi na e-maily, zmeškané telefonáty či odškrtnuté kolonky z denního to-do listu. Máte to tak? A pokud ne – víte, jak si to zařídit?
Pracoviště sekretářky – jak zařídit moderní kancelář sekretariátu?

Okénko do minulosti: Pracoviště sekretářky – jak zařídit moderní kancelář sekretariátu?

Jednoznačně možno tvrdit, že na úrovni sekretářky záleží úroveň vybavení sekretariátu po stránce estetické a funkční,“ říká učebnice pro sekretářky z 80. let minulého století. Postarat se o vkusné zařízení celého vedoucího pracoviště tehdy patřilo k práci kvalifikované sekretářky. I když se doba a společenský vkus mění, objevili jsme v textu pár inspirativních rad pro dnešek.
Nejlepší nástroje pro skutečně efektivní home office

Nejlepší nástroje pro skutečně efektivní home office

Práce z domova či na dálku bývala výsadou freelancerů a digitálních nomádů. Současná koronavirová pandemie však dala její (ne)výhody okusit i dalším milionům lidí po celém světě – živnostníkům, menším firmám i nadnárodním korporacím. A zdá se, že někteří budou i po ukončení restriktivních opatření v režimu home office či remote work částečně pokračovat. Proto jsme dali dohromady pár praktických nástrojů a aplikací, které vám práci na dálku ulehčí a zefektivní.
Je pro vás aktuální krize hrozbou, nebo příležitostí?

Je pro vás aktuální krize hrozbou, nebo příležitostí?

Škoda každé krize, která přijde nazmar. Legendární citát bývalého šéfa Obamova kabinetu Rahma Emanuela je v tzv. době koronavirové zase aktuální. Krize totiž přináší nejen nejistotu a strach, ale i nové příležitosti. A možnost osvojit si dovednosti a strategie, které by nás v době blahobytu nenapadly. Platí to i pro vás?
Čtyřhodinový pracovní týden radí, jak delegovat... některé jeho tipy ale nesedí do českého prostředí. Zdroj fotky: http://msbloggereva.blogspot.cz/2016/12/ctyrhodinovy-pracovni-tyden.html

V čem vám lhal Čtyřhodinový pracovní týden?

Doporučujeme číst pozorně a kriticky. Legendární kniha Čtyřhodinový pracovní týden prozrazuje, jak přestat otročit své práci a učí delegovat práci. Autor Tim Ferriss ale maluje některé věci růžověji, než ve skutečnosti jsou. Mezi užitečnými principy time managementu proto najdete řadu háčků. Před čtením knihy se připravte, že některé jeho fígle nebudou v souladu s vašimi hodnotami a nebo že je stěží aplikujete v českém prostředí.

Jak se naučit zadat úkoly a nezešílet z toho

Jak se naučit zadat úkoly a nezešílet z toho

Na co nezapomenout při zadávání úkolu? A se kterými činnostmi může vaše asistentka začít? Projděte si manuál, který vám pomůže začít s delegováním práce. Obvykle trvá jeden měsíc, než se spolupráce s asistentkou zaběhne podle vašich představ. Během této doby vyzkoušíte nejen schopnosti nové pracovní síly, ale i vlastní způsob zadávání práce. Ve článku mimo jiné najdete tři důležité otázky, které při zadávání úkolu zodpovědět a urychlit zaškolení asistentky.
Kdy delegovat práci? 3+1 signál, že už je nejvyšší čas

Kdy delegovat práci? 3+1 signál, že už je nejvyšší čas

Naučit se delegovat by měli nejen manažeři, ale především živnostníci a malí podnikatelé. Čím dříve si zvyknete, že část úkolů přebere někdo jiný, tím snadněji se vám bude delegovat a podnikat. Delegování totiž pěstuje další schopnosti. Lidé dokážou lépe oddělit podstatné od nepodstatného, jasně zadat úkol a zkontrolovat, dávat konstruktivní zpětnou vazbu a motivovat svou pomocnou sílu k lepším výkonům.

"Nikdo to neudělá lépe než já," říkají často podnikatelé. Jenže zároveň jedním dechem dodávají, že se na ně povinnosti valí ze všech stran. Mít 100% kontrolu nad všemi činnostmi firmě nepomůže, spíše naopak. V záplavě administrativních a jiných povinností nemáte čas na nutný rozvoj svého podnikání, navíc se zvyšuje riziko vyhoření a nespokojeného osobního života.

Nad kterými signály byste měli zbystřit?

Připravte se na opakující se úkoly, jinak zůstanete v krysím kolečku navždy.

Když hoří termíny: Manuál pro chronické nestíhače

Děláte vše na poslední chvíli? Máme pro vás dobrou zprávu - existují totiž úkoly, jejichž odložení se vám vyplatí. Proto nepředělávejte sami sebe, pokud vám dodržování deadlinů dělá potíže. Místo úporné snahy o organizaci zkuste těchto pár tipů, které vám zjednoduší život.

 

Firemní zhubnutí v roce 2018: Jak odlehčit podnikání?

Firemní zhubnutí v roce 2018: Jak odlehčit podnikání?

Žádné cvičení, žádná dieta. U firemního hubnutí vidíte výsledky okamžitě, navíc funguje dlouhodobě a bez jojo efektu. Čím začít? Zbavte se lidí a kanálů, které vám přinášejí kupu starostí a minimální zisk. Podnikání vám ulehčí také pořádek v datech nebo omezení plastového odpadu. S firemním hubnutím začněte v klidnějším období - v největším shonu totiž můžete šlápnout vedle.

práce hotová během dovolené

Práce hotová během dovolené? Otravné úkoly zadejte předem

Zadejte před dovolenou úkoly, které už dlouho odkládáte. Během dnů volna se práce udělá sama... a po návratu vás přivítají seřazené šanony, vyřízená pošta a hotová prezentace.

Delegování si lze vyzkoušet právě v době, kdy chystáte dny volna. Vyřešíte tak všechny otravné, rutinní nebo odkládané úkoly. Vaše práce tak bude odsýpat, ačkoliv se jí nevěnujete. Po dovolené se můžete pustit do práce, plní energie a s čistým štítem.